HomeFashionFransız Moda Zinciri Naf Naf'ı Türk Grup SY International Satın Aldı

Fransız Moda Zinciri Naf Naf’ı Türk Grup SY International Satın Aldı

Date:

Related stories

Derbinin PFDK sevkleri açıklandı

TFF Hukuk Müşavirliği, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu sevklerini açıkladı. İşte...

Fenerbahçe den derbi açıklaması

Fenerbahçe resmi sosyal medya hesabından derbiye dair açıklamalarda bulundu. Fenerbahçe'nin...

Aziz Yıldırım Öyle bir noktaya geldik ki

Fenerbahçe Kulübünde 30-31 Mayıs'ta çoğunluk sağlanamazsa 8-9 Haziran'da gerçekleştirilecek...

Sacha Boey kararını verdi Gelecek sezon

Galatasaray'da gösterdiği performansın ardından 30 milyon Euro karşılığında Bayern'e...
spot_imgspot_img

Çeviren

Gözde Meriç

Published24 Haz 2020

15 Mayıs tarihinde tasviye haline alınan Fransız kadın giyim markası Naf Naf’ı satın alan belli oldu. 19 Haziran tarihinde, Bobigny Fransa’daki bir mahkeme markanın SY International’ın Fransa’daki bağlı kuruluşu SY Corporate France üzerinden SY International’a satılmasına onay verdi. Naf Naf’ın bir tedarikçisi olan Türk grubunun teklifi, Fransız grup Beaumanoir’ın öne sürdüğü teklifin önüne geçti.

İlkbahar/Yaz 2020 koleksiyonu – Naf Naf

SY International, Parisli markanın 1.170 çalışanının 944’ünü elinde tutmayı planlıyor bunun yanı sıra Naf Naf tarafından işletilen 235 mağazanın 200’ü (75 franchise mağazası da dahil olmak üzere) faaliyetlerini sürdürecek.

Son haftalarda, hem SY International hem de Beaumanoir tekliflerini yükseltmişti. Naf Naf’ın alıcıları ve çalışan temsilcileri SY International’ın yaptığı teklifi desteklerken, kamu görevlileri ise ikincisi lehine eğilim gösteriyordu.

SY International’ın genel müdürü Selçuk Yılmaz, Naf Naf ve SY Corporate France birleşmesinin “hız, stil ve modayı bir araya getiren tamamen entegre bir grup” meydana getirdiğini ifade etti

SY International 1986 yılından beri Naf Naf’ın sanayi ortağı olarak hizmet veriyor. Grup, Tunus ve Türkiye’de üretim tesisleri işletiyor ve Fransa’da bir başka başarılı satın alma teklifine daha dahil oldu. Geçtiğimiz Kasım ayında, kadın giyim markası Sinequanone’u alan yatırımcılar arasında yer aldı. Selçuk ve Seyfi Yılmaz kardeşler ile Elif Kara tarafından yönetilen SY International, Naf Naf’ın mevcut CEO’su Luc Mory tarafından tercih edilen dikey entegre bir işletme modeli ile çalışıyor. Mayıs sonunda AFP ajansı ile görüşen Mory, bu modelin “çok çevik bir tedarik zinciri ortaya koyduğunu ve mümkün olan en kısa sürede en iyi fiyata hızlı teslimat yapılmasını sağladığını” ifade etmişti.

SY Corporate France’ın başkanı Selçuk Yılmaz yaptığı açıklamada 30 yılı aşkın bir süredir Naf Naf ile birlikte çalıştıklarını ve müşterileri tarafından çok sevilen bu zinciri satın almak için teklifte bulunmanın, yapılacak en makul şey olduğunu ifade etti. Yılmaz aynı zamanda Naf Naf ve SY Corporate France’ın birleşmesinin hız, stil ve modayı birleştiren tam entegre bir grup meydana getirdiğinin de altını çizdi.

Sıkıntıdaki bir diğer Fransız moda perakendecisi, La Halle’i almak için rekabet eden Beaumanoir grup yaptığı basın açıklamasında, mahkeme kararına yönelik hayal kırıklığını dile getirdi ve yaptıkları teklifin doğru bir teklif olduğuna inandıklarını, teklifleri kabul edilmiş olsaydı şirketin iyileşmesini sağlayabilmiş ve markaya ve 700’den fazla çalışanına parlak bir gelecek sunma olanağı elde edebilmiş olacaklarını ifade etti.

Naf Naf, 1973 yılında Pariente kardeşler tarafından kuruldu ve 2007 yılında Fransız moda grubu Vivarte tarafından satın alındı. On yıl sonra Vivarte, para toplamak için Naf Naf’ı piyasaya sürdü ve markayı 2018’de Çinli grup La Chapelle’e sattı. Bu sene La Chapelle krizde olduğunu belirttiği Naf Naf’tan çekildi. Markanın bu durumu Covid-19 kriziyle daha da kötü hale geldi. Yedieminlik başvurusu kararı yıllık geliri şu anda 200 milyon Euro düzeyinde olan Naf Naf’ın sahipliğinde oldukça gerekli olan değişikliği kolaylaştırmak için alındı.
 

- Never miss a story with notifications

- Gain full access to our premium content

- Browse free from up to 5 devices at once

Latest stories

spot_img