HomeTechTürkiye'nin Yeni Fiber Optik Rotası için EXA Altyapı ve SOCAR Fiber Ortağı

Türkiye’nin Yeni Fiber Optik Rotası için EXA Altyapı ve SOCAR Fiber Ortağı

Date:

Related stories

DP World ve Evyap Grubu’ndan Stratejik Birleşme

DP World ve Evyap Grubu, Türkiye'nin küresel ticaretteki rolüne...

Ankersen den Onuachu yorumu Ferrari almak istiyorsanız

Sezon hazırlıklarını Slovenya'da sürdüren Trendyol Süper Lig ekiplerinden Göztepe'nin...

Newcastle United dan genç takviyesi

Kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklama ile transfer gelişmesi...

Kenan Yıldız Juventus un 4 kat zam teklifini reddetti

İtalya Serie A ekiplerinden Juventus'ta forma giyen milli futbolcumuz...

Fenerbahçe Lugano maçının hazırlıklarını sürdürdü

UEFA Şampiyonlar Ligi 2. eleme turu ilk maçında 23...
spot_imgspot_img

Orta Doğu üzerinden Kuzey Amerika ve Asya’yı birbirine bağlayan Avrupa’nın en büyük özel dijital altyapı platformu EXA Infrastructure, geleneksel Kızıldeniz Koridoru’nda çeşitlilik sağlayan yeni bir karasal fiber optik rota inşa etmek için SOCAR Fiber ile stratejik bir ortaklık imzaladı. Denizaltı kabloları.

1850 km’lik yeni hat, Türkiye’yi Yunanistan ile Gürcistan arasında genişletecek ve Körfez bölgesinde bağlantı sağlamak amacıyla Irak sınırına doğru ilave inşaatlar yapılması planlanıyor. EXA Infrastructure ile SOCAR Fiber arasındaki ortaklık, Türkiye’nin dijital ekosistemdeki rolünü ve Avrupa ile Orta Doğu ve Asya arasındaki çeşitli dijital koridorların önemini vurguluyor. SOCAR fiber kabloları, TANAP gaz boru hattının yanına gömülerek olağanüstü yüksek güvenilirlik sağlıyor ve İtalya’ya giden TAP gaz boru hattını kullanan EXA’nın Trans Adriyatik Ekspres ağıyla sorunsuz bir şekilde entegre oluyor.

Bölgedeki kara yolları uzun yıllardan beri sektör genelindeki büyümenin önemli bir parçası olmuştur ancak bunlar artık bir öncelik haline gelmiştir. Kızıldeniz’deki etki, sektörün çeşitliliğe daha fazla yatırım yapılması gerektiğini gösteriyor. Rota çeşitliliğine yatırım yapmaya ve müşterilerimizin Avrupa ve Kuzey Amerika’ya mümkün olan en güvenli rotalarla erişmesini sağlamaya kararlıyız ve SOCAR ile olan bu ortaklık, Türkiye’ye ve Avrupa’nın geri kalanına Kızıldeniz’e son derece güvenilir ve yüksek düzeyde ölçeklenebilir bir alternatif sağlıyor. .

Steve Roberts, Ağ Yatırımlarından Sorumlu Başkan Yardımcısı, EXA Altyapı

SOCAR Fiber, SOCAR Türkiye’nin bir iştirakidir. TANAP, 2013 yılından bu yana doğal gaz boru hattı güzergahı boyunca 1.850 km’lik fiber optik altyapı üzerinde güvenli elektronik haberleşme altyapısı hizmetleri sağlıyor. Bu fiber optik hat, Türkiye genelinde doğudan batıya uzanarak 20 il ve 67 ilçeye hizmet veriyor. EXA Altyapı ile yapılan işbirliği anlaşması, SOCAR’ın elyaf sektöründeki konumunu güçlendiriyor ve şirket, gelecekte Türkiye’nin dijital dönüşümüne önemli katkı sağlayacak. Anlaşma, bir çift fiber optik kablo ucu kiralamanın yanı sıra, EXA Infrastructure’ın SOCAR Fiber’in diğer kablo uçlarını büyük küresel veri merkezi operatörlerine pazarlamasına da olanak tanıyor.

- Never miss a story with notifications

- Gain full access to our premium content

- Browse free from up to 5 devices at once

Latest stories

spot_img