HomeShoppingTürk Telekom Faturasız Hat Kalan Paket sorgulama Bakiye Öğrenme

Türk Telekom Faturasız Hat Kalan Paket sorgulama Bakiye Öğrenme

Date:

Related stories

Euro 2016 nın tüm coşkusu LİG TV de

EURO 2016'NIN TÜM HEYECANINI LİG TV'DE YAŞAYIN!.. 51 MAÇIN...

Eriksen in dönüşü Danimarka ya yetmedi puanlar paylaşıldı

 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) C Grubu ilk...

Wout Weghorst tan flaş Beşiktaş sözleri

EURO 2024 D grubunda Hollanda'nın Polonya'yı 2-1 mağlup ettiği...

Filenin Sultanları Brezilya karşısında mağlup

A Milli Kadın Voleybol Takımı, FIVB Milletler Ligi'nin (VNL)...

BAKAN SELÇUK, 23 MART’TA BAŞLAYACAK UZAKTAN EĞİTİME İLİŞKİN DETAYLARI ANLATTI

BAKAN SELÇUK, 23 MART'TA BAŞLAYACAK UZAKTAN EĞİTİME İLİŞKİN DETAYLARI...
spot_imgspot_img

Dijitalleşmenin getirdiği büyük avantaj sayesinde Türk Telekom aboneleri kolay ve hızlı bir şekilde bakiyelerini öğrenebilme şansına sahipler. Biz de ‘Türk Telekom faturasız hat paket öğren’ başlıklı yazımızla bakiye öğrenme yollarını detaylı bir şekilde açıklayarak akıllardaki soru işaretlerini gidereceğiz.

Türk Telekom, abonelerine bakiyelerini ücretsiz bir şekilde öğrenebilmeleri için birçok yöntem sunuyor. Bunların hepsi telefon üzerinden sağlanabiliyor. Bu yöntemlerle kullanıcılar kalan dakika, SMS, internet ve TL bakiyelerine çok kolay ulaşabilirler. Türk Telekom’da SMS atılarak, arama yapılarak veya internet yardımıyla kalan miktarları görebileceğiniz çeşitli hizmetler bulunmaktadır. ‘Türk Telekom faturasız hat paket öğren’ yazımızla da çevrimiçi ve çevrimdışı olarak kullanabileceğiniz çeşitli yolları size aktaracağız.

SMS Yoluyla Türk Telekom Faturasız Hat Paket Öğren

Türk Telekom kullanıcıları, ücretsiz olarak gönderecekleri kısa bir SMS ile hızlıca bakiyelerini öğrenebilirler. Türk Telekom faturasız hat kullananlar ‘KALAN’ yazarak 5555’e atacakları mesaj ile kalan internet, SMS ve dakika miktarlarına ulaşabilirler. Atılan mesaj sonrası çok sürmeden detaylı bir geri dönüş sağlanmaktadır. Ancak son 2 saat içindeki kullanımlar bu bilgilendirmeye yansımamaktadır.  

Bir başka SMS yoluyla bakiye sorgulama ise Avea’dan Türk Telekom’a taşınan bir hizmet olan 9333 numarasına kısa mesaj atmaktır. TL miktarını öğrenmek istiyorsanız ‘TL’ yazarak 9333’e göndermeniz durumunda bilgilendirme gelecektir. Aynı zamanda 9333 numarasını arayarak da bakiyenize ait bilgilere ulaşabilirsiniz.

Arama Yoluyla Türk Telekom Faturasız Hat Paket Öğren

Türk Telekom faturasız hat paket öğren konulu yazımızda ikinci yöntem olarak arayarak istediğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi 9333’ü arayarak bakiyenizi öğrenebilirsiniz. Bunun yanı sıra müşteri hizmetleri ile görüşerek bakiye bilgilerinizi elde edebilirsiniz. Türk Telekom müşteri hizmetleri numarası; 444 1 444 şeklindedir. Bu numarayı arayarak çağrı merkezinden yardım alabilirsiniz. Sesli yanıt sistemiyle de size bakiye bilginizin aktarılması mümkündür. 

Arama yoluyla bakiye sorgulamaya tuşlama yöntemi de eklenebilir. Bu da arama ekranına ‘123#’ yazarak arama tuşuna basmanız durumunda kalan kullanımlarınızın hepsi size bildirilir.  

İnternet Yoluyla Türk Telekom Faturasız Hat Paket Öğren

Türk Telekom Online İşlemler mobil uygulaması ile de kolay ve hızlı bir şekilde bakiyenizi görebilirsiniz. Ayrıca online kontör yükleme sitelerinde Türk telekom paket yükleme hizmetinden faydalanabilirsiniz. Tutarla gibi finans uygulamalarından paket yükleyebilirsiniz. Google Play veya App Store ile edinebileceğiniz bu uygulamaları hem bakiye öğrenme hem de diğer işlemleriniz için size büyük avantaj sağlayacaktır. Uygulamayı indirdikten sonra telefon numaranız ve bir şifre ile girişiniz sağlanır. Buradan tarifeniz ve paketiniz hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra paketinizin geçerlilik süresini de öğrenebilirsiniz. Avantajlı ve bütçenize uygun paketlere ulaşabilir ve tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda hattınıza TL yükleyebilir ve gönderebilirsiniz.

Bu uygulama ücretsiz olup bakiyenizdeki internet miktarınızda bir değişiklik yapmaz. Türk Telekom’un mobil uygulaması size çok fazla kolaylık ve imkân sağlıyor. Ancak uygulamayı telefonunuza indirmek istemiyor veya indiremiyorsanız aynı imkanlara Türk Telekom’un resmi internet sitesinden de ulaşabilirsiniz. Burada Online İşlemler sekmesini seçerek aynı uygulamadaki gibi cep telefon numaranız ve şifre ile giriş yapabilirsiniz. Türk Telekom Kalan Paket sorgulama butonunu kullanarak paket bilgilerinizi öğrenebilirsiniz.  Faturasız hat sahipleri burada kalan kullanımlarının yanında ne kadar süre daha kullanabileceklerini görebilirler.

İnternet yoluyla bakiyenizi sorgulamak için bir başka yol Cep Asistan’dır. Cep telefonunuzda ‘Servis’ isimli menüyü paketinizin bilgilerine ulaşmak için kullanabilirsiniz. Bunun için Servis menüsünün alt tarafında bulunan Asistan menüsüne tıklayarak ‘Kredi’ bölümünden ‘Kalan’ menüsünü seçtiğinizde telefonunuza kısa bir mesajla kalan bakiyeniz gönderilir.

Kalan Kullanım Bildirimi ile Türk Telekom Faturasız Hat Paket Öğren

Yukarıda bahsettiğimiz tüm yollar bakiyenizi öğrenememeniz durumunda size kısa sürede yardımcı olacaktır. Bununla birlikte Türk Telekom, faturasız abonelerine kalan kullanımlarını bildirmek için SMS yollamaktadır.

Tüm Türk Telekom kullanıcıları bu hizmetten yararlanmaktadır. Eğer size bu bildirimler gelmiyor ise bu servis sizin hattınızda kapalı olabilir. Ancak bu bildirimler size geliyor ve bundan rahatsızlık duyuyorsanız, bakiyenizi sadece istediğiniz zaman öğrenmek istiyorsanız kalan kullanım bildirimini kapatabilirsiniz.

Türk Telekom kalan kullanım bildirimini kapatmak için 444 1 444’ü arayarak müşteri hizmetlerinin yardımını alabilirsiniz. Aynı zamanda Türk Telekom mağazalarına da bu servisi kapatmak için başvurabilirsiniz. Son olarak ve en kolayı ise SMS ile bu hizmeti sonlandırmaktır. Bunun için THKIPTAL yazıp boşluk bırakarak hizmet numarası yazarak 6606’ya SMS atarak servisi kapatabilirsiniz.
NASA’dan korkutan Güneş uyarısı! “Telefon ve internet çekmeyecek!”

Türk Telekom, faturasız abonelerine farklı ücretlerde paketler sunuyor ve bu paketlerin içeriklerindeki kullanım miktarları da değişiyor. Türk Telekom paketlerinde genellikle SMS, internet ve dakika olarak üç alan bulunur. Kullanıcılar kendilerine en uygun tarifeyi seçer ve kullanırlar. Ama faturasız abonelerin belirli sınırdaki kullanım haklarını aşmaları durumunda ekstra ücret ödemeleri gerekiyor. Bu gibi sorunlarla karşılaşmamak için bakiye sorgulama ve kontrol etme faturasız aboneler için oldukça önemlidir. Türk Telekom kalan paket sorgulama faturasız hat paket öğren başlığı altında yazdığımız yazımızda bu gibi sorunları yaşamamanız için gerekli yolları sizlere aktardık.

- Never miss a story with notifications

- Gain full access to our premium content

- Browse free from up to 5 devices at once

Latest stories

spot_img