HomeEntertainmentSamsung 2024 model TV serisi, henüz lansmanı yapılmadan yüksek güvenlik standartlarını karşılayan...

Samsung 2024 model TV serisi, henüz lansmanı yapılmadan yüksek güvenlik standartlarını karşılayan CC sertifikası aldı

Date:

Related stories

Məhəmməd Cavad Zərif: “İran BMT Təhlükəsizlik Şurasının qətnaməsini pozmayıb”

Bakı-APA. İran oktyabr ayında ballistik raketin sınağını keçirərkən heç...

Montella Yaptığımız fedakarlıkların karşılığı bir galibiyet oldu

Euro 2024 F Grubu ilk maçında A Milli Takımımız...

Arda Güler Beni çok motive ediyor

Euro 2024 F Grubu ilk maçında A Milli Takımımız...

Filenin Efeleri Bulgaristan a mağlup oldu

A Milli Erkek Voleybol Takımı, FIVB Milletler Ligi'nin (VNL)...

Fatih Terim Gürcistan karşısında aldığımız galibiyeti değerlendirdi

Euro 2024 F Grubu ilk maçında A Milli Takımımız...
spot_imgspot_img

Samsung Electronics, yakın zamanda lanse edilecek 2024 model TV’lerine entegre edilen güvenlik çözümü Samsung Knox’un CC (Common Criteria/Ortak Kriterler) sertifikası aldığını duyurdu. Samsung 10 yıldır üst üste bu sertifikayı almayı başarıyor. Sertifika, Samsung Knox’un üst üste 10 yıldır bütünlük anlayışıyla ve verimlilikle yüksek güvenlik sunmaya olan bağlılığını gösteriyor.

Dünya genelinde 31 ülke1 tarafından kabul edilen global bir ölçüt olan CC sertifikası, bilişim teknolojilerine yönelik ürünlerin güvenlik bütünlüğünü değerlendiriyor. Samsung’un TV ürünlerinde kullanılan üst düzey güvenlik çözümü olan ve yıldan yıla geliştirilmeye devam edilen Samsung Knox, art arda 10 yıldır CC sertifikası almayı başarıyor. Samsung Knox’un, yakın zamanda lanse edilecek 2024 model TV’ler için şimdiden aldığı onay, ürünlerin küresel güvenlik standartlarına uyumunu gösteriyor.

 

Samsung Electronics Görsel Ekran İş Biriminden Sorumlu Başkan Yardımcısı Yongjae Kim, sertifikayla ilgili şunları söyledi: “Günlük hayatımız giderek daha da bağlantılı hale geliyor ve Samsung, kullanıcıların kişisel bilgilerinin gizliliği ve güvenliği için duyulan temel ihtiyaca odaklanmaya devam ediyor. Bu nedenle TV’lerimizde kullandığımız Samsung Knox güvenlik çözümünün 10 yıl üst üste CC sertifikası almasından gurur duyuyoruz. Bu başarıyı güvenlik önlemlerimizi ve standartlarımızı sürekli olarak güçlendirilmemize borçluyuz.”

 

 

Teknoloji ürünlerine tutarlı ve hassas güvenlik değerlendirme standartları kazandıran CC, değerlendirme ve belgelendirmenin verimliliğini de artırıyor. Geliştirilmiş değerlendirmeler yapan ve tutarlı standartlar sunan CC, bu sertifikayı almaya hak kazanan bilişim ürünlerine duyulan güveni artırmayı hedefliyor. CC sertifikası, bir Koruma Profili (PP/ Protection Profile) ile bir Güvenlik Hedefini (ST/ Security Target) kapsıyor. Samsung Knox, sertifika bileşenlerinden Güvenlik Hedefini başarıyla karşılayarak CC standardı almayı başardı.

 

Samsung Knox’un aldığı CC sertifikası, üç temel güvenlik özelliğine vurgu yapıyor:

 

●        Tizen İşletim Sistemini İzleme: Samsung Knox, potansiyel bilişim korsanlığı tehditlerini gerçek zamanlı olarak aktif bir şekilde tespit ediyor ve Samsung TV’lerin çekirdeği olan Tizen işletim sisteminin kritik bölümlerindeki yetkisiz değişiklikleri tespit ediyor.

●        Kimlik Avı Yapan Web Sitelerini Engelleme: Samsung Knox, kullanıcıların girdiği web sayfalarının doğrulamasını yapıyor, kullanıcı verilerini ve gizliliğini korumak için kimlik avı sitelerini erişim sağlanmadan önce engelliyor.

●        Kişisel Bilgilerin Gelişmiş Korunması: Samsung Knox, güvenlik işlevlerinde kullanılan özel işlemci Samsung Knox Vault ile sağlanan güvenli bağlantı yoluyla kullanıcıların hassas kişisel verilerinin etkin bir şekilde korunmasını sağlıyor.2

Samsung’un 2024 yılı içerisinde piyasaya sürülecek TV serisi hakkında daha fazla bilgi almak için Samsung.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

[1] Avustralya, Kanada, Fransa, Almanya, Hindistan, İtalya, Japonya, Malezya, Hollanda, Norveç, Polonya, Katar, Kore Cumhuriyeti, Singapur, İspanya, İsveç, Türkiye, Amerika Birleşik Devletleri, Avusturya, Çekya, Danimarka, Etiyopya, Finlandiya, Yunanistan, Macaristan, Endonezya, İsrail, Yeni Zelanda, Pakistan, Slovakya ve Birleşik Krallık.
[2] QN900D ve QN800D modellerinde kullanılabilir.

- Never miss a story with notifications

- Gain full access to our premium content

- Browse free from up to 5 devices at once

Latest stories

spot_img