HomeNBANBA, G League Ignite Takımının Kapatıldığını Açıkladı

NBA, G League Ignite Takımının Kapatıldığını Açıkladı

Date:

Related stories

spot_imgspot_img

2024-03-22T06:38:33+00:00

2024-03-22T06:38:33+00:00.

Toprak Kağnıcı

22/Mar/24 06:38

Eurohoops.netHENDERSON, NEVADA – OCTOBER 06: Scoot Henderson #0 of G League Ignite takes the ball upcourt during the first quarter of an exhibition game against Boulogne-Levallois Metropolitans 92 at The Dollar Loan Center on October 06, 2022 in Henderson, Nevada. NOTE TO USER: User expressly acknowledges and agrees that, by downloading and or using this photograph, User is consenting to the terms and conditions of the Getty Images License Agreement. (Photo by Steve Marcus/Getty Images)G League Infinite takımı faaliyetlerini durduruyor.


by Eurohoops Team / info@eurohoops.net

Eurohoops Türkiye’nin Instagram hesabını takip etmek için tıklayın! 

Kurulmasından itibaren geçirdiği dört senenin ardından G Leage Ignite takımı NBA için başarılı bir proje olamadı. NCAA’nin yeni politika kapsamında oyunculara ödeme yapacak olmasıyla birlikte NBA, G League Ignite takımının bu sezonun sonunda faaliyetlerini durduracağını açıkladı.

Bu takım NCAA’de oynamak istemeyen oyuncular için NBA’e gitmeden bir alternatif yoldu ancak kolej oyuncularına da maaş ödenebilmesiyle birlikte G League Ignite takımının macerası sona erdi.

Nisan 2020’de faaliyetlerine başlayan G League Ignite, NBA draft adaylarının profesyonel oyunu öğrenmeleri için bir gelişim yolu sağlamıştı. Ignite ilk üç sezonunda dördü ilk 10 sıradan seçilmek üzere Draft’ta seçilen 10 farklı oyuncu yetişitrdi.

NBA G-League başkanı Abdur-Rahim konuyla alakalı şu ifadeleri kullandı: “Dört yıl önce basketbol dünyasındaki bir boşluğu doldurmak için Ignite’ı başlattık ve bu ekosisteme yapabildiğimiz katkılardan gurur duyuyorum Genç ve üniversite basketbolunda değişen ortamla birlikte, şimdi bu adımı atmak için doğru zaman. Genel menajer Anthony McClish, baş antrenör Jason Hart ve ekibine ve Ignite forması giyen her oyuncuya içten teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Her zaman olduğu gibi, G League’in en iyi NBA yeteneklerini geliştirme ve oyuncuların NBA hayallerine ulaşmalarına yardımcı olma konusundaki kararlılığı devam edecektir.”

2023-24 Ignite kadrosunda NBA Draft’ında seçilmesi beklenen Matas Buzelis ve Ron Holland yer alıyor. Takım son maçını 28 Mart’ta Ontario Clippers‘a karşı oynayacak.

Basketbol gündemindeki en son gelişmeleri kaçırmamak için tıklayın!

EuroLeague gündemindeki son gelişmeleri kaçırmamak için tıklayın!

NBA gündemindeki son gelişmeleri kaçırmamak için tıklayın!

- Never miss a story with notifications

- Gain full access to our premium content

- Browse free from up to 5 devices at once

Latest stories

spot_img