HomeFashionİstanbul Fashion Week Başlıyor

İstanbul Fashion Week Başlıyor

Date:

Related stories

DP World ve Evyap Grubu’ndan Stratejik Birleşme

DP World ve Evyap Grubu, Türkiye'nin küresel ticaretteki rolüne...

Ankersen den Onuachu yorumu Ferrari almak istiyorsanız

Sezon hazırlıklarını Slovenya'da sürdüren Trendyol Süper Lig ekiplerinden Göztepe'nin...

Tough journey of pearl mullet continues in the Van Lake

In May and June of each year, the pearl...

Newcastle United dan genç takviyesi

Kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklama ile transfer gelişmesi...

Kenan Yıldız Juventus un 4 kat zam teklifini reddetti

İtalya Serie A ekiplerinden Juventus'ta forma giyen milli futbolcumuz...
spot_imgspot_img

Türk tasarımcıları ve markalarıyla Türk moda dünyasının çizgisini belirlerken bir yandan da bunu tüm dünyaya duyurmayı hedefleyen Istanbul Fashion Week, 22 tasarımcı ve 5 markanın katılımıyla 22 defileye ev sahipliği yapacak. Tepebaşı TRT Otoparkı önünde kurulacak 600 kişilik çadırda düzenlenecek defilelerde, tasarımcılar ve markalar İlkbahar/Yaz 2012 koleksiyonlarını tanıtacaklar.


Istanbul Fashion Week İlkbahar/Yaz 2012, Türk tasarımcıları ve markaları yerli ve uluslararası alanda tanıtmak, moda endüstrisindeki tasarım gücünü arttırarak, Türk ekonomisine katkı sağlamak hedefiyle 2009 yılından itibaren senede 2 kez düzenleniyor. İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB), Moda Tasarımcıları Derneği (MTD), Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) ve İstanbul Moda Akademisi (İMA) işbirliğiyle organize edilen bu seneki etkinliğin bütçesi 2 milyon TL. Organizasyona İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Beyoğlu Belediyesi destek verirken, ulaşım sponsorluğunu Türk Hava Yolları, online moda sponsorluğunu Markofoni üstleniyor. Etkinliğin içecek sponsorluğu San Pellegrino, Illy ve Perrier’e ait. Catering sponsorluğunu Divan yapıyor. Makyaj sponsoru ise M.A.C.

7-10 Eylül 2011 tarihleri arasında gerçekleştirilecek Istanbul Fashion Week’i izlemek üzere 40.000’den fazla kişinin Tepebaşı TRT otoparkı önündeki çadırı ziyaret etmesi bekleniyor. IFW, bugüne kadar Sao Paolo Moda Haftası’nın yaratıcısı ve organizatörü Paulo Borges, ELLE, Madame Figaro, Purple, Dazzle, Marie Claire, Vogue, Burda Paris, CNBC – e gibi dünyanın ünlü basın gruplarının temsilcilerini, moda konusunda dünyanın önde gelen isimlerinden Anna Piaggi’yi ve ünlü blogger’ları ağırladı. Bu kez Fransa, İtalya, İspanya, Rusya, İngiltere ve Ortadoğu ülkelerinden 100’den fazla yabancı basın mensubu Istanbul Fashion Week İlkbahar/Yaz 2012’yi takip edecek. Ayrıca Fransa, İtalya, İspanya, Rusya ve Lübnan gibi ülkelerden yabancı alım gruplarının ülkemize gelmesi öngörülüyor.

Dört gün boyunca sürecek etkinliğin 1.000’den fazla kişiye istihdam sağlaması amaçlanıyor. Etkinlik sonrasında ise Türkiye’nin tanıtımına yapacağı olumlu katkının yanı sıra, Türk Moda Sektörü’nün dünya pazarındaki yeri ve yaklaşık 21 milyar dolarlık tekstil – konfeksiyon ihracatı üzerinde pozitif etki yaratması hedefleniyor.

Defileler Hakkında…
Istanbul Fashion Week İlkbahar/Yaz 2012 kapsamında, tasarımcıların bireysel ve karma defilelerinin yanı sıra ünlü markaların defileleri de modaseverlerle buluşacak. Bireysel defile sergileyen isimler arasında Atıl Kutoğlu, Mehtap Elaidi, Niyazi Erdoğan, Özlem Kaya, Nejla Güvenç, Özgür Masur, Hatice Gökçe, Gül Ağış LUG VON SIGA, JEAN D’ART by Özlem Süer, Deniz Kaprol, Rana-Berna Canok, Tuvana Büyükçınar ve Gamze Saraçoğlu gibi moda dünyasının yakından tanıdığı isimler yer alıyor. Bireysel defilelerin yanı sıra 2 karma defile gerçekleşecek. Karma 1’de İpek Arnas, Aslı Güler ve Jale Hürdoğan yer alırken, Karma 2’yi Şafak Tokur, Seda Zoroğlu, Çiğdem Akın oluşturuyor. IFW’ye katılan markalar ise Argande, TWEEN, Koton, adl & Cengiz Abazoğlu ve Giovane G. Designers.

Etkinlik kapsamında ayrıca Bahar Korçan, öğrencilere bir workshop düzenleyerek IFW’nin perde arkasını anlatacak. Simay Bülbül, Galata’daki kendi mağazasında ekspozisyon düzenliyor. Studio Kaprol ise 4 tasarımcısıyla Arzu Kaprol’ün yeni projesi olarak Istanbul Fashion Week İlkbahar/Yaz 2012’de yer alacak.

- Never miss a story with notifications

- Gain full access to our premium content

- Browse free from up to 5 devices at once

Latest stories

spot_img