HomeTennisEnplus ile Türkiye Tenis Federasyonu’ndan büyük iş birliği!

Enplus ile Türkiye Tenis Federasyonu’ndan büyük iş birliği!

Date:

Related stories

ÖZET | Fenerbahçe Beko güle oynaya yarı finalde

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi play-off çeyrek final ikinci...

Türkiye’s tech startups attract billions in global investments

Technology Minister Mehmet Fatih Kacir revealed a growing interest...

Ufuk Sarıca Çok ağır bir atmosfer vardı

Sarıca, yaptığı açıklamada, tüm oyuncularına teşekkür ederek, takımıyla gurur...
spot_imgspot_img

Enplus, spor alanındaki desteklerine bir yenisini daha ekledi. Bu kapsamda Enplus ile Türkiye Tenis Federasyonu (TTF), yaz aylarında Enplus Masters Kadınlar Serisi’ni 3 farklı ilde gerçekleştirecek. Masters seviyesinde bir seriyi kapsayan üç kadınlar turnuvasının ilki 1-9 Haziran 2024 tarihleri arasında TTF İzmir Tenis Merkezi’nde, ikincisi 1-7 Temmuz 2024 arasında TTF Ankara Tenis Merkezi’nde, üçüncüsü 16-25 Ağustos 2024 tarihleri arasında da TTF İstanbul Tenis Merkezi’nde düzenlenecek.

Birçok kadın sporcunun keşfedilmesini sağlayacak!

Bu iş birliğinin ilk aşamada 3 yıl olarak planlandığını söyleyen Enplus CEO’su Murat Hatipoğlu,

“Geçen sene iş birliğimize A milli kadın takımının sponsorluğu ile başladık. Federasyon Başkanımız Cengiz Durmuş’la da çok güzel bir iletişimimiz oldu. Bunu daha istikrarlı, daha sürdürülebilir bir yapıda nasıl geliştirebileceğimizi düşündük. Bu sene itibarıyla da önümüzdeki üç yıl için özel bir sponsorluk anlaşması yaptık.

Her yıl İzmir, Ankara, İstanbul’da özel bir Enplus Masters Kadınlar Serisi Kupası düzenleyeceğiz. Biz marka olarak destek verdiğimiz bir takım sosyal sorumluluk projeleriyle Türkiye’de genç kızlarımızı özellikle desteklemek istiyoruz. Sayın Cengiz Durmuş’un tenise olan tutkusu ve konsantrasyonu ile Türkiye’de bu alanda gözle görülür bir hareketlenme ve gelişim olduğunu görüyoruz.

Federasyonun dünyanın en iyi sporcusunu çıkarma konusunda ciddi çalışmaları mevcut. Gerçekten dünya standartlarında sporcularımız var. Bu iş birliğimizi pekiştirmek için tenise dair çalışmalarda istikrarlı olmaya kararlıyız. İlk etapta üç yıl sürecek ancak ilerleyen yıllarda daha da uzun soluklu iş birliklerimiz olacak. Enplus Masters Kadınlar Serisine yüksek sayıda katılım bekliyoruz.

Böylece Türkiye’de bu sporu yapan ama henüz keşfedilmemiş birçok kadın sporcumuzun bu vesileyle keşfedilmesini ya da başarılarını daha geniş kitlelere duyurabilmesini amaçlıyoruz” dedi.

İş birliği hakkında değerlendirme yapan Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş ise,

Çalışmalarımızı yürütürken kadınların en büyük destekçilerinden biri olan Enplus, federasyonumuz için çok önemli bir yol arkadaşı oldu. Türkiye Tenis Federasyonu’nun Ankara, İstanbul ve İzmir’deki tesislerinde gerçekleşecek 2 ulusal 1 uluslararası Master turnuvalarında Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanından gelen kadın sporcular kupayı kaldırmak için mücadele edecek” diye konuştu.

- Never miss a story with notifications

- Gain full access to our premium content

- Browse free from up to 5 devices at once

Latest stories

spot_img