HomeTravelDev markaların ipliğini Çorlulu Garanti veriyor

Dev markaların ipliğini Çorlulu Garanti veriyor

Date:

Related stories

DP World ve Evyap Grubu’ndan Stratejik Birleşme

DP World ve Evyap Grubu, Türkiye'nin küresel ticaretteki rolüne...

Ankersen den Onuachu yorumu Ferrari almak istiyorsanız

Sezon hazırlıklarını Slovenya'da sürdüren Trendyol Süper Lig ekiplerinden Göztepe'nin...

Newcastle United dan genç takviyesi

Kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklama ile transfer gelişmesi...

Kenan Yıldız Juventus un 4 kat zam teklifini reddetti

İtalya Serie A ekiplerinden Juventus'ta forma giyen milli futbolcumuz...

Fenerbahçe Lugano maçının hazırlıklarını sürdürdü

UEFA Şampiyonlar Ligi 2. eleme turu ilk maçında 23...
spot_imgspot_img

Hazırlayan

Kobiden

Published16 Tem 2010

ÇORLU – Garanti İplik, hazır giyim sektöründeki dev markalara iplik tedarik ediyor. Başta Versace, Armani, Zara, Diesel, Esprit gibi markaların ürünlerinde kullanılan iplikleri üreten Garanti İplik, Lacoste‘un tek iplik tedarikçisi olarak Avrupa’da sektörlerinde lider konumunu sürdürüyor.
Dev moda markalarının ürünlerine iplik üreten bir Türk firması olmaktan gurur duyduklarını ifade eden Garanti İplik Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Koç, “Tekstil sektöründe artan farklı talepleri karşılamak için 1995 yılında Garanti İplik’i Çorlu’da kurduk. Türkiye’de bir ilke imza attık ve yüzde 100 pamuk open-end melanj iplik üretimine başladık” ifadesini kullandı. Compact melanj ring iplik üretimiyle sektörde dikkat çektiklerini ifade eden Koç, Türkiye’deki melanj iplik üreten 10 fabrikadan biri olduklarını söyledi. Koç, yüzde 100 koton, boyalı olmasına karşın organik iplik ürettiklerini belirtti.

Yüzde 100 pamuk melanj, viskon, yün, ipek ve kaşmir karışımlarıyla yaptıkları üretimle büyüme kaydettiklerini ifade eden Koç, 2009 yılında Edip İplik’le yapmış oldukları know how anlaşmasıyla büyümelerinin yükselen bir trend izlediğini söyledi. 35 bin metrekare kapalı alanda üretim yaptıklarını kaydeden Koç, 40 bin iğlik 120/1’e kadar yıllık ortalama 6 bin ton melanj ipliği üretimi yapıyoruz” diye konuştu. Ürünlerinin yüzde 40’ını ihraç ettiklerini, yüzde 60’ını ise Türkiye’deki tekstil ihracatçılarına verdiklerini ifade eden Koç, ağırlıklı olarak İtalya, Fransa, Almanya, Portekiz, Bulgaristan, Yunanistan, Tunus gibi ülkelere ürün yolladıklarını belirtti.

Krizde personelini artırdı

2009 yılında 4 bin tonluk üretimlerinin olduğunu ifade eden Koç, “2009 yılındaki ürünlerimizin sadece 5 tonunda problem vardı. Bu da sektördeki başarımızı gösteriyor. Altı ay önce krizden oldukça etkilendik. Fakat şu anda, geçen seneye oranla iplik piyasasında canlanma var” dedi.

Firma olarak sosyal sorumluluk projelerine de önem verdiklerini kaydeden Koç, “Krizde birçok firma personel çıkartırken biz Edip İplik’le yaptığımız know-how anlaşmasının ardından 240 olan personel sayımızı 350’ye daha sonrada 380’e çıkarttık” şeklinde konuştu.

Büyümeye kilitlendiklerini kaydeden Koç, “Türkiye’deki en büyük sorun paranızın karşılığını alamamanızdır. Kaliteli hizmet verebilmenin yolu da insan kalitesinden geçiyor; insan kalitesini arttırmadığınız sürece, katma değer olmaz” dedi. Koç, yatırımlarının içinde personel yatırımlarının çok önemli yer tuttuğunu belirtti.

 

- Never miss a story with notifications

- Gain full access to our premium content

- Browse free from up to 5 devices at once

Latest stories

spot_img