HomeShoppingB&G Store Avrupa'da mağazalaşacak

B&G Store Avrupa’da mağazalaşacak

Date:

Related stories

DP World ve Evyap Grubu’ndan Stratejik Birleşme

DP World ve Evyap Grubu, Türkiye'nin küresel ticaretteki rolüne...

Ankersen den Onuachu yorumu Ferrari almak istiyorsanız

Sezon hazırlıklarını Slovenya'da sürdüren Trendyol Süper Lig ekiplerinden Göztepe'nin...

Tough journey of pearl mullet continues in the Van Lake

In May and June of each year, the pearl...

Newcastle United dan genç takviyesi

Kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklama ile transfer gelişmesi...

Kenan Yıldız Juventus un 4 kat zam teklifini reddetti

İtalya Serie A ekiplerinden Juventus'ta forma giyen milli futbolcumuz...
spot_imgspot_img

Hazırlayan

Kobiden

Published20 Şub 2012

İlk mağazasını 2000 yılında İstanbul Akmerkez’de açan B&G Store, 2011 yılını yaklaşık 40 milyon TL ciro ile geride bıraktı. Avrupa’da üst segmente hitap eden zincir çocuk mağazaları konseptini oluşturmayı hedefleyen B&G Store, İtalya için tüm altyapı çalışmalarını hazırladı.

Bir yıl içinde tüm İtalya piyasasının çocuk kategorisindeki üst segmentini satın almayı planladıklarını açıklayan BG Mağazacılık Yönetim Kurulu Başkanı Seyidullah Nebati, “Öncelikle İtalya’ya minimum 20 mağazayla giriş yapma hedefindeyiz. Türkiye’de yalnızca kendi mağazalarında satışı olan Brooksfield markasının ikinci nesil sahipleriyle ortak hareket edeceğiz. İtalya’da mağazalaşmak için krizin dip noktasını bekliyoruz” dedi.

İtalya’dan sonra tüm Avrupa başkentlerinde, ticaret merkezlerinde ve en çok turist çeken şehirlerde yatırım yapmayı hedeflediklerini belirten Nebati, “Yurtdışında Bulgaristan ve Rusya’da da mağazalarımız var. Libya ve Mısır’da açacağımız mağazalarla da yurtdışı yapılanması genişletilecek” diye konuştu. 2011 yılında 53 olan mağaza sayısı ile Türkiye ve yurtdışında olmak üzere birçok noktadan tüketicilere ulaştıklarını ifade eden Seyidullah Nebati, “İstanbul’daki mağaza sayımız 20’ye ulaştı. Ankara’da 7, İzmir’de 2 mağazamız var. Bu yıl mart sonuna kadar 6 yeni mağaza açacağız. 2014’te bu sayı 75-80 mağazaya kadar ulaşacak. 2015’e kadar her yıl ortalama 8-12 mağaza açarak 2015’te 100 mağazalı ve 100 milyon lira cirolu bir marka olma hedefindeyiz” şeklinde konuştu.

 

- Never miss a story with notifications

- Gain full access to our premium content

- Browse free from up to 5 devices at once

Latest stories

spot_img