HomeShopping2024 MEB YKS online giriş sayfası!

2024 MEB YKS online giriş sayfası!

Date:

Related stories

Euro 2016 nın tüm coşkusu LİG TV de

EURO 2016'NIN TÜM HEYECANINI LİG TV'DE YAŞAYIN!.. 51 MAÇIN...

Eriksen in dönüşü Danimarka ya yetmedi puanlar paylaşıldı

 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) C Grubu ilk...

Wout Weghorst tan flaş Beşiktaş sözleri

EURO 2024 D grubunda Hollanda'nın Polonya'yı 2-1 mağlup ettiği...

Filenin Sultanları Brezilya karşısında mağlup

A Milli Kadın Voleybol Takımı, FIVB Milletler Ligi'nin (VNL)...

BAKAN SELÇUK, 23 MART’TA BAŞLAYACAK UZAKTAN EĞİTİME İLİŞKİN DETAYLARI ANLATTI

BAKAN SELÇUK, 23 MART'TA BAŞLAYACAK UZAKTAN EĞİTİME İLİŞKİN DETAYLARI...
spot_imgspot_img

Milli Eğitim Bakanlığı, 2024 YKS öncesinde Türkiye genelinde yapılacak deneme sınavlarının tarih ve saatlerini duyurdu. Öğrenciler, YKS’ye hazırlık amacıyla düzenlenen bu sınavlarda seviyelerini görebilecekler. İşte tüm detaylar…

YKS Deneme Sınavı Tarihleri ve Saatleri

Deneme sınavları üç ayrı oturumda düzenlenecek. TYT Deneme Sınavı 25 Mayıs Cumartesi günü 10.00-20.00 saatleri arasında yapılacak. AYT Deneme Sınavı 26 Mayıs Pazar günü yine 10.00-20.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek. YDT Deneme Sınavı ise 27 Mayıs Pazartesi günü aynı saat aralığında yapılacak.

Öğrenciler, belirtilen tarihlerde ogmmateryal.eba.gov.tr adresinden sınavlara erişim sağlayabilecekler. Her gün 10.00-20.00 saatleri arasında istenilen bir zamanda sınavlarını tamamlayabilecekler. Bu esneklik, öğrencilerin yoğunluk durumlarına göre uygun bir zaman diliminde sınavlarını gerçekleştirmelerine olanak tanıyacak.

Sonuçlar ve Soru Çözümleri

Deneme sınavlarının sonuçları, sıralamaları ve puanları 28 Mayıs 2024 tarihinde açıklanacak. Öğrenciler, sonuçlarını aynı sistem üzerinden saat 10.00 itibarıyla görebilecekler. Ayrıca, sınav sorularının çözümleri de Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün YouTube sayfasında yayımlanacak. YouTube üzerinden öğrencilere rehberlik yapacak uzmanlar tarafından çeşitli yayınlar gerçekleştirilecek.

MEB İle YKS’ye Hazırlık

MEB, öğrencilerin YKS öncesinde kendilerini denemeleri ve eksiklerini görmeleri için bu deneme sınavlarını düzenliyor. Bu sınavlar, öğrencilerin gerçek sınav öncesinde deneyim kazanmalarını ve sınav stratejilerini geliştirmelerini sağlıyor. Ayrıca, deneme sınavlarının sonuçları ve yapılan rehberlik yayınları ile öğrenciler, sınav hazırlık süreçlerinde daha bilinçli hareket edebilecekler.

YKS 2024 öncesinde MEB’in düzenlediği Türkiye geneli deneme sınavları, öğrenciler için büyük bir fırsat sunuyor. Belirtilen tarihlerde çevrim içi olarak gerçekleştirilecek olan bu sınavlar, öğrencilerin hazırlık süreçlerine önemli katkılar sağlayacak. Öğrencilerin sınav tarihlerini ve saatlerini not etmeleri ve sınavlara düzenli olarak katılmaları önem arz ediyor. Bu süreçte, MEB tarafından sunulan rehberlik hizmetleri ve yayınlar da öğrencilerin başarılarına katkı sağlayacak.

YKS DENEME SINAVI GİRİŞ EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

- Never miss a story with notifications

- Gain full access to our premium content

- Browse free from up to 5 devices at once

Latest stories

spot_img